Zmiany w „Gazecie Wyborczej”

Od soboty, 1 sierpnia 2020 r. „Gazeta Wyborcza” (Agora) w weekendy będzie wydawać największy na polskim rynku pakiet magazynów – poza newsową częścią dziennika czytelnicy otrzymają nowy magazyn opinii „Wolna Sobota”, tygodnik dla kobiet „Wysokie Obcasy” oraz magazyn „Ale Historia”, który dotychczas ukazywał się co poniedziałek. Nowością będzie też „Ekonomia+”, czyli magazyn, który poszerzy ofertę „Wyborczej” w poniedziałki.

Od sierpnia „Gazeta Wyborcza” w każdą sobotę dostarczy czytelnikom ponad 100 stron wyjątkowych i niezwykle różnorodnych treści. Ponadto w wydaniach znajdzie się darmowy kod dający weekendowy dostęp do Wyborcza.pl oraz premierowych fragmentów książek, które ukazują się na rynku. Cena takiego pakietu wyniesie 7,99 zł.

„Wolna Sobota” dla wolnych czytelników

Nowy magazyn „Gazety Wyborczej” pod tytułem „Wolna Sobota” będzie liczył minimum 40 stron. Wydawany będzie jako osobny grzbiet, z okładkami na grubszym papierze, które będą tworzyć najlepsi graficy. Redakcja chce pokazywać w nim różne światopoglądy i światy, stawiać kontrowersyjne hipotezy i patrzeć w przyszłość. Na łamach magazynu publikować będą dziennikarze „Wyborczej” oraz współpracujący z redakcją wybitni polscy i zagraniczni eseiści, felietoniści i pisarze. Nie zabraknie w nim przedruków ważnych tekstów z prasy zagranicznej. „Wolna Sobota” dostarczy też publikacje, które pozwolą czytelnikom odetchnąć od codziennego zgiełku i dadzą powód do uśmiechu. Pojawią się również nowe rubryki, np. „Czułe słówka” poświęcone mniej lub bardziej poważnym przemianom współczesnej polszczyzny – w pierwszym numerze autorem felietonu będzie Michał Rusinek.

– Chcemy, żeby „Wolna Sobota” była strefą intelektualnej wolności i przyjemności – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”. – Będzie w niej miejsce na esej Jacka Dukaja, na rozważania nad niepewną przyszłością planety, wspólne projekty z „NYT” i największymi gazetami europejskimi, a także na głęboką, socjologiczną wyprawę do Polski B. Jesteśmy przekonani, że w połączeniu z „Wysokimi Obcasami” i „Ale Historią” nasi czytelnicy otrzymają w soboty absolutnie najbogatszy i najbardziej różnorodny zestaw treści dostępny na całym polskim rynku prasowym – dodaje Wójcik.

W newsowym grzbiecie sobotniej „Wyborczej” pojawią się także dwa nowe działy, które do tej pory ukazywały się tylko w środku tygodnia. Będą to: Wyborcza to Wy, która oddaje głos czytelnikom, publikując całą stronę ich listów i opinii, oraz Prosto z Miasta z treściami przygotowanymi przez 20 lokalnych redakcji dziennika.

„Ekonomia+” w poniedziałki

Od 3 sierpnia br. zmieni się także poniedziałkowa oferta czytelnicza „Gazety Wyborczej”. W miejsce tygodnika „Ale Historia” pojawi się nowy, specjalny magazyn „Ekonomia+”. Co poniedziałek na ośmiu stronach będą ukazywały się w nim analizy związane z ekonomią, porady prawników, wywiady z przedsiębiorcami, a także informatory wyjaśniające zmiany w przepisach i emeryturach. Specjalne miejsce zajmą w „Ekonomii+” graficzne materiały przygotowywane przez zespół serwisu internetowego „Wyborczej” – BIQdata, a także publikacje związane z „Jutronauci 2020″ – kolejną edycją programu „Gazety Wyborczej”, w którym tutorami wszystkich czytelników i wybranych „stypendystów” są najwybitniejsi polscy naukowcy i specjaliści młodego pokolenia.

– Przeniesienie „Ale Historii” na sobotę to de facto powrót do źródeł, bo magazyn ten wyrósł z treści historycznych, które właśnie w weekendy publikowała „Gazeta Wyborcza” – tłumaczy jej wydawca Jerzy Wójcik. – Natomiast wzmocnienie sekcji ekonomicznej to wielka potrzeba chwili – od kilku miesięcy obserwujemy rosnące zainteresowanie pracodawców i pracowników treściami gospodarczymi w wyjątkowych okolicznościach związanych z kryzysem i pandemią – dodaje Wójcik.

Po zmianach cena poniedziałkowego wydania „Gazety Wyborczej”, z którą nadal będzie się ukazywał magazyn reporterów „Duży Format”, to 5,99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.