Publikacje na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Super Express Wydanie Specjalne 9_2016

Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca br., to najważniejsze tegoroczne wydarzenie w  naszym kraju.  Do Krakowa może przyjechać nawet dwa i pół miliona ludzi z całego świata, żeby modlić się, słuchać katechez i spotkać się z papieżem Franciszkiem. Właśnie z myślą o młodych pielgrzymach zarówno z Polski, jak i z zagranicy, wydawcy przygotowali ciekawe i przydatne publikacje, które będzie dystrybuował Kolporter.

Wydania specjalne i przewodnik

Z okazji Światowych Dni Młodzieży już w czerwcu  ukazało się (i nadal pozostaje w sprzedaży) wydanie specjalne tygodnika „Dobry Tydzień” (wydawnictw Bauer), z podtytułem „Cuda i Objawienia”. Publikacja zawiera historie zwykłych ludzi, którzy spotkali się w swoim życiu z Boską ingerencją. Doznali oni objawienia, a ich życie zmieniła moc wiary. Tytuł opisuje prawdziwe zdarzenia dotyczące między innymi osób cudownie uzdrowionych i uratowanych, których historie nie mają racjonalnego wytłumaczenia.

Nowe wydanie specjalne przygotował również „Super Express” (wyd. ZPR MEDIA S.A.). „Dobre Strony Życia”, bo taki podtytuł nosi nowy miesięcznik, jest pismem dla katolików, ceniących tradycje i dobre wartości. Bez wulgaryzmów, drastycznych przekazów i nieprzyzwoitych treści, powstający we współpracy z księżmi katolickimi. To magazyn poradniczo-lifestylowy skupiający się wokół gwiazd kina i estrady, wyznających te same, katolickie wartości co czytelnik. Pierwszy numer „Dobrych Stron Życia” jest dostępny na rynku od 1 lipca Wewnątrz magazynu czytelnicy  znajdą m.in. szczegółowy plan uroczystości z mapą, na której zostały zaznaczone dla pielgrzymów najważniejsze miejsca, SuperKrzyżówkę  oraz wyjątkowy plakat z wizerunkiem papieża Franciszka.

Pielgrzymom odwiedzającym Kraków przyda się z pewnością wydawnictwo pt. „ŚDM – Światowe Dni Młodzieży” (Edipresse). To przewodnik po największym na świecie spotkaniu młodych z papieżem.. W wydawnictwie znalazły  się podstawowe informacje o ŚDM, możliwościach zapisów, miejscach spotkań, programie, a także telefony i adresy kontaktowe dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej bezpośrednio w biurze organizacyjnym. Przedstawione zostały dotychczasowe, dwuletnie przygotowania, a także kalendarium wydarzeń bezpośrednio poprzedzających ŚDM. Ważną częścią jest ukazanie idei Światowych Dni Młodzieży, ze szczególnym naciskiem na rolę Jana Pawła II, który je zainicjował. Dodatkowo w środku znalazły się: orędzie papieża Franciszka, oficjalny hymn i modlitwa, a także pamiątkowy plakat z Ojcem Świętym.

Także po angielsku

Propozycją wydawnictwa Arystoteles jest album „Światowe Dni Młodzieży”. Oprócz historii dotychczasowych spotkań z młodzieżą, są tutaj przedstawieni trzej papieże: Jan Paweł II – pierwszy przewodnik Światowych Dni Młodzieży, Benedykt XVI – drugi przewodnik Światowych Dni Młodzieży i Franciszek – trzeci przewodnik Światowych Dni Młodzieży. Album zawiera także symbole Światowych Dni Młodzieży oraz przypomina patronów ŚDM:  świętych  Jana Pawła II i Faustynę Kowalską.

Dodajmy, że ten sam album wydawnictwa Arystotels ukazuje się również w języku angielskim pt. „World Youth Day – Światowe Dni Młodzieży”.

Z okazji krakowskiego wydarzenia o specjalną publikację zadbało Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła. W książce „Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży” przedstawiona jest  historia ŚDM począwszy od spotkań św. Jana Pawła II z młodzieżą z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia i Międzynarodowego Roku Młodzieży, a skończywszy na krakowskim spotkaniu. Publikacja zawiera nie tylko fakty o miejscach, wydarzeniach i ludziach związanych ze ŚDM, ale także ciekawostki i anegdoty.

Autorzy książki starają się również uchwycić główne cechy dialogu, jaki z młodymi podejmowali św. Jan Paweł II, papież Benedykt XVI oraz Ojciec Święty Franciszek. Każdy z tych papieży odznaczał się innym temperamentem i inną osobowością, a jednak młodzi ludzie chętnie garnęli się do nich.

Praktyczny poradnik, jaki znalazł się w książce, ma ułatwić wszystkim pielgrzymom przygotowania do wizyty w Krakowie. Całości dopełnia niezwykła szata graficzna. Kolorowa, pełna obrazów oraz zdjęć ukazujących radość oraz głębię wiary młodych ludzi. Książka została wydana w poręcznym formacie, dzięki czemu idealnie pasuje do plecaka nie tylko młodego pielgrzyma. Jest także bardzo dobrym pomysłem na prezent.

Dwa pontyfikaty

Powiedzmy również o dwóch tytułach z wydawnictwa Sfinks pośrednio dotyczących Światowych Dni Młodzieży. Pierwsza, zatytułowana „Habemus papam. Mamy papieża” przypomina wybór obecnego papieża Franciszka. Gdy na balkonie bazyliki św. Piotra pojawił się człowiek w bieli, w tysiącach serc zagościła radość i wielki entuzjazm. Po nieoczekiwanej abdykacji Benedykta XVI, biskupem Rzymu został Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio, przyjmując imię Franciszek. Swoją skromnością zachwycił wszystkich zgromadzonych na placu św. Piotra i miliony widzów przed telewizorami.

Książka szeroko przedstawia postać papieża Franciszka, relacjonuje wydarzenia począwszy od abdykacji Benedykta XVI, poprzez „sede vacante”, aż do zakończonego w piątym głosowaniu konklawe. Odsłania także odsłania wiele tajemnic Stolicy Piotrowe, ukazuje mechanizm wyboru papieża, zwyczaje i działania liturgiczne z nim związane, a wyczerpująca zawartość merytoryczna przeplatana ciekawostkami związanymi z okresem sediswakancji, uzupełnia publikację.

Druga propozycja wydawnictwa Sfinks nosi tytuł  „Którędy do nieba? – Drogowskazy Świętego Jana Pawła II” . To opis życia Karola Wojtyły ukazujący jego rozwój moralny, intelektualny i duchowy. To także zapis przełomowego pontyfikatu Papieża-Polaka. Cytaty, złote sentencje, anegdoty i humoreski to wyróżniające tę publikację dodatki. W książce znajdziemy również QUIZ PAPIESKI poświęcony w całości wiedzy na temat życia i nauki Jana Pawła II, a dzięki odpowiedziom znajdującym się na ostatniej stronie sprawdzimy faktyczną wiedzę o naszym Wielkim Rodaku. Całość wzbogacona została przepięknymi, unikatowymi zdjęciami.

(RED)

Artykuł ukazał się w miesięczniku „Nasz Kolporter” nr 7-8 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.