Przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”

Przedświąteczny numer „Książek. Magazynu do czytania” (nr 6/2020) z Davidem Attenborough na okładce ukazuje się dzisiaj, 1 grudnia br., w cenie 15,99  zł. Wydanie wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy 134 strony.

Wyczekiwana i nieoczywista lista najlepszych książek 2020 roku, pomysły na literackie prezenty pod choinkę oraz liczne wywiady, eseje i recenzje tworzą szóste w tym roku, a zarazem przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”. W numerze tym czytelnicy znajdą również kod zapewniający dwumiesięczny bezpłatny dostęp do treści Wyborcza.pl. Magazyn ukaże się w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 1 grudnia br. Będzie można go również zamówić z bezpłatną wysyłką na stronie Prenumerata24.pl.

Bohaterem okładki wydanych w grudniu „Książek. Magazynu do czytania” jest sir David Attenborough. O jego długiej drodze od telewizyjnego showmana, zwożącego do Wielkiej Brytanii schwytane na świecie zwierzęta, do popularyzatora wiedzy, który uczy miliony ludzi na całym świecie rozumieć świat fauny i flory oraz czyhające na ten świat zagrożenia ze strony człowieka opowiada Tomasz Ulanowski.

W numerze nie zabraknie również corocznej listy najlepszych książek mijającego roku zdaniem redakcji dwumiesięcznika (można znaleźć ją również już dziś w serwisie Wyborcza.pl – tutaj). Redakcja wybrała także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze komiksy wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tytuł Książki Roku otrzymała powieść „Wierzyliśmy jak nikt” Rebecci Makkai, z którą po otrzymaniu wiadomości o wyróżnieniu rozmawiał Michał Nogaś.

Oprócz wywiadu Michała Nogasia z autorką Książki Roku w wydaniu znalazły się m.in. opowieść wigilijna z życia wzięta, którą Mikołaj Łoziński napisał specjalnie dla „Książek.Magazynu do Czytania”, czy pierwsze polskie tłumaczenie wiersza tegorocznej noblistki Louise Glück z jej najważniejszego tomu „Ararat” w przekładzie Krystyny Dąbrowskiej.

W grudniowym magazynie redakcja zwraca również uwagę na nowe zjawiska i nazwiska w literackim świecie, które definiują mijający rok –  Natalia Szostak pisze o dotąd mało znanej w Polsce, a niezwykle docenianej na świecie pisarce argentyńskiej Samancie Schweblin, a historyczka sztuki Maria Poprzęcka recenzuje spektakl operowy Mariny Abramović poświęcony Marii Callas, jedno z najbardziej ekstrawaganckich przedsięwzięć artystycznych w 2020 roku. Dodatkowo, specjalnie dla czytelników magazynu, znani polscy autorzy – Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Boni, Olga Wróbel i Paweł Sajewicz – wybrali 25 książek pod choinkę podzielonych na 5 kategorii – biografie, powieści z całego świata, książki o muzyce i ekologii oraz literacką klasykę.

W wydaniu nie zabraknie również poleceń prezentów książkowych dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także lista najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.