Sposoby na wynegocjowanie podwyżki i zadbanie o swoje finanse, urlopy tacierzyńskie i ich odbiór społeczny oraz przepis Doroty Szęlągowskiej na szczęście – m.in. takie tematy pojawią się w najnowszym wydaniu „Wysokich Obcasów Praca” (wyd. Agora). Numer ukaże się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 2 września br. w cenie 15,99 zł.
To jest właśnie moja definicja szczęścia: im człowiek ma więcej na głowie, tym bardziej jest zorganizowany, tym bardziej jest w stanie docenić czas i dobrze go wykorzystać – mówi Dorota Szelągowska, bohaterka najnowszego wydania „Wysokich Obcasów Praca”. W rozmowie z Agnieszką Urazińską jedna z najsłynniejszych polskich projektantek wnętrz opowiada o życiu według własnych zasad, pogodzeniu życia zawodowego z prywatnym oraz akceptacji samej siebie.
Tematem numeru są finanse. Ewa Pągowska pyta rekruterkę Sandrę Bichl, jak renegocjować umowę o pracę, walczyć o podwyżkę oraz rozmawiać o zarobkach na rozmowie kwalifikacyjnej. Iwona Dominik pisze z kolei o jawności wynagrodzeń i nowym unijnym pomyśle, aby firmy miały obowiązek umieszczania informacji o wysokości pensji w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Dzięki wprowadzeniu tej dyrektywy będzie można sprawdzić, ile zarabia kolega na podobnym stanowisku i domagać się takiej samej płacy. Ambasadorki „Wysokich Obcasów Praca” – Janina Bąk, Beata Pawlikowska, Joanna Ceplin oraz Ania Witowska zdradzają natomiast czytelnikom, w co zainwestowałyby pieniądze.
W dziale Kariera redakcja pisze m.in. o urlopach rodzicielskich i zmianach w przepisach, dzięki którym ojcowie będą mogli wziąć pełnopłatny dwumiesięczny urlop na opiekę nad dzieckiem. Krystyna Romanowska rozmawia z psychologiem Kamilem Janowiczem, z jakim odbiorem społecznym może spotkać się to w polskim społeczeństwie.
Agnieszka Urazińska podpytuje z kolei trenera rozwoju osobistego Miłosza Brzezińskiego o efektywne zarządzanie czasem. – Dobrze przeżyte życie to takie, gdy guma jest napięta. Aby być szczęśliwym, trzeba być z czegoś dumnym. Tego się nie da osiągnąć bez pokonywania barier, bez odrobiny cierpienia – mówi na łamach magazynu ekspert i tłumaczy, że work-life balance tak naprawdę nie istnieje.
W najnowszym numerze „Wysokich Obcasów Praca” przeczytać będzie można również m.in. o firmach przyjaznych środowiskom LGBT+, wielozadaniowości jako upadającym micie, pożytku z uprawiania roślin doniczkowych oraz posiadania zwierząt, które czynią życie mniej stresującym.