O dotyku w czasach pandemii, tęsknocie po miesiącach kwarantanny czy sztuce poprawnego oddychania – m.in. o tym można przeczytać w lipcowym wydaniu „Wysokich Obcasów Extra”. Magazyn jest dostępny w punktach sprzedaży prasy od dzisiaj, 18 czerwca br., w cenie 9,99 zł.
Tematem przewodnim lipcowego wydania miesięcznika jest dotyk – z tego powodu w numerze można obejrzeć efekt wyjątkowego projektu „Złap bliskość” do którego redakcja „Wysokich Obcasów Extra” zaprosiła fotografki Kasię Bielską, Weronikę Kosińską, Zuzę Krajewską, Karolinę Wojtas i fotografa Pawła Fabjańskiego. Artyści w trakcie kwarantanny robili zdjęcia dokumentujące bliskość, a zwłaszcza pocałunki, które w czasach obowiązkowego noszenia maseczek, stały się symbolem pożądania i tęsknoty – jedno z nich znalazło się na okładce magazynu. Dopełnieniem tych fotograficznych opowieści są historie bliskości innych par, których wysłuchali Renata Radłowska, Łukasz Pilip i Natalia Szostak.
Tęsknota i dotyk są też powodem rozmowy Agnieszki Jucewicz z psychologiem dr hab. Bartłomiejem Dobroczyńskim oraz Doroty Wodeckiej z poetką Krystyną Dąbrowską, które również znajdą się w najnowszym wydaniu miesięcznika. Prócz tego znajdą się w nim m.in. wyznania aktorki Aleksandry Popławskiej, która o swoim życiu w izolacji opowiedziała Mai Staniszewskiej, artykuł o Taylor Swift – niepokornej, młodej piosenkarce oraz tekst Katarzyny Boni „Tsunamika”, który jest częścią „Nadziei” – książki-cegiełki, z której dochód ze sprzedaży wesprze ośrodki pomocy dla seniorów.
W części poświęconej kulturze ukaże się m.in. rozmowa Mai Staniszewskiej z amerykańskim autorem bestsellerowych thrillerów Harlanem Cobenem. Nie zabraknie również rekomendacji nowości książkowych, filmowych czy muzycznych, serialowych polecajek oraz agendy kulturalnych wydarzeń zarówno online jak i offline. W dziale kariera poruszony zostanie temat zmian komunikacyjnych między pracownikami w pracy po pandemii i powrocie do biura, w sekcji dotyczącej zdrowia będzie mowa m.in. o sztuce poprawnego oddychania, a w części poświęconej modzie, prócz propozycji kreacji na poprawę nastroju i modnych wzorów maseczek będzie można przeczytać o terapeutycznej roli ubrań.
Źródło: Agora