Grudniowe wydanie magazynu „Forbes”, wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska, zawiera ranking najlepszych prestiżowych kart kredytowych i dodatek „Dziedzictwo EURO 2012”, który podsumowuje, jak EURO 2012 wpłynęło na rozwój Polski.
Liczący 104 strony dodatek to obszerny raport, który odpowiada na pytanie, co zostało Polakom po EURO 2012 i jakie wnioski możemy wyciągnąć po zakończeniu turnieju. Autorzy raportu oceniają, czy Polsce uda się umiejętnie wykorzystać nabyte doświadczenia, wiedzę, kompetencje i rozwiązania w zakresie zarządzania długofalowymi, kompleksowymi projektami. Dodatek szczegółowo analizuje, jak EURO 2012 wpłynęło na rozwój polskiej infrastruktury transportowej, system prawny, standardy zarządzania, przychody miast – gospodarzy turnieju, poziom konsumpcji i modernizację państwa.
Dodatek zawiera podsumowanie kilkuset projektów organizacyjnych i infrastrukturalnych związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem EURO 2012. Autorzy dodatku skupiają się także na wizerunkowych aspektach mistrzostw, „efekcie Polski” i tym, jak po turnieju zmieniło się postrzeganie naszego kraju na świecie. Część raportu poświęcona została cichym bohaterom EURO 2012, czyli wolontariuszom, strażakom i policjantom, którzy dbali o komfort i bezpieczeństwo kibiców.
Najnowszy „Forbes” zawiera również ranking prestiżowych kart kredytowych, proponowanych najzamożniejszym klientom banków w Polsce. Zestawienie obejmuje 35 prestiżowych kart, w tym jedenaście czarnych kart kredytowych, które oferowane są jedynie wybranym klientom. Limit wydatków dla najbogatszych posiadaczy czarnych kart może sięgać nawet miliona złotych.
Grudniowy numer „Forbesu” kosztuje 11,90 zł.